Buďte svým vlastním zubařem! Zde jsou triky, jak lehce odstraníte zubní kámen

Loading...

Zubní kámen je žlutá nebo hnědá minerální usazenina na zubech, která může vést k paradentóze, zejména pokud roste bez odstranění.

Většina z Vás pravděpodobně navštěvuje zubaře, aby tuto záležitost vyřešila, nicméně tuto proceduru můžete také dělat i doma. Jen mějte v paměti, že tato opatření jsou spíše preventivními a žádné z nich neodstraní zubní kámen tak rychle jako Vás zubař.

K odstranění zubního kamene doma je možno využít těchto několik možností:

  • Peroxid vodíku
  • Voda
  • Jedlá soda
  • Sůl
  • Antiseptická ústní voda
  • Dentální sběrač
  • Zubní kartáček
  • Jak postupovat při odstraňování zubního kamene

Smíchejte 1 hrnek peroxidu vodíku s ½ hrnkem teplé vody a propláchněte si ústa po dobu jedné minuty. Vyplivněte a vypláchněte ústa ½ hrnkem studené vody.
Nejběžnějším a efektivním nástrojem, jak se zbavit zubního kamene, je jedlá soda. V hrnku smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody s ½ čajové lžičky soli. Pak opláchněte zubní kartáček teplou vodou a ponořte ho do roztoku. Vyčistěte si zuby a vyplivněte. Celý proces by měl trvat pět minut.
Vypláchněte si ústa přírodní antiseptickou ústní vodou každý druhý den.
Použijte dentální sběrač na obroušení žlutého zubního kamene ze zubů. Abyste nepodráždili a nepoškodili své dásně, buďte opatrní a nepoškrábejte je.
K získání anebo udržení Vašich krásných perleťově bílých zubů ve Vašem zářivém úsměvu, dodržujte následující rady:
Jezte sýr

Loading...

Konzumace sýru švýcarského typu, anebo sýru cheddar, před jídly napomáhá neutralizování kyselin, které vytváří zubní kámen. Vyzrálý sýr obsahuje složky, které se chovají jako obránce.

Jahody a rajčata

Rajčata a jahody jsou úžasné pro udržení ústního zdraví, protože jsou bohaté na vitamín C. Mohou vybělet zuby a změkčit zubní kámen. Jednoduše je vetřete přímo do Vašich zubů a ponechte je tak 5 minut. Můžete udělat stejnou proceduru i s jinými druhy jídla, které jsou bohaté na vitamín C, jako limetky, pomeranče, citróny, sladké papriky, bobulové ovoce nebo papaya. Poté si vypláchněte ústa roztokem připraveným z jedlé sody a teplé vody.

Další tipy na uchování si zdravých úst
– Pravidelně byste měli používat dentální nit.

– Čistit svá ústa přirozeně slinami. Slinné žlázy jsou spouštěny chilli potravinami.

– Abyste zabránili bakteriím v množení, před ulehnutím ke spánku třete zuby pomerančovou kůrou a nevyplachujte si ústa.

– Když si čistíte zuby, používejte jemný kartáček a dělejte vertikální pohyby. Ujistěte se, že vždy vyčistíte místa mezi dásněmi a zuby.