Jakou podložku na cvičení koupit, a k čemu všemu se dá využít?

Loading...

Zejména při domácím cvičení je podložka nepostradatelná. Otlačit si kolena o tvrdou podlahu nebo cítit v pánvi každý sedleh dvakrát je prostě nepříjemné, a po pár cvicích to bolí tak, že musíte přestat. Někdy je to ale nesprávným výběrem podložky, kterých je několik druhů, a každá má využití při jiném cvičení. Víte, jakou podložku na cvičení vybrat, a na co všechno se dá použít?

Vybrat karimatku nebo podložku?

Hlavně začátečníkům se může jevit karimatka jako lepší řešení, které stojí pár korun, a když to s cvičením nevyjde, zůstane aspoň pod stan. Logicky tak zvolí řada lidí karimatku; ta je obvykle vyrobena z „plastové pěny“, která klouže a lepí se na tělo. Podložka na cvičení je oproti ní pevnější, tužší, a neujíždí vám pod rukama, ani neklouže po podlaze.

Podložka na cvičení

Takže karimatce říkáme jasné „NE!“. Při dlouhodobém užívání se navíc karimatka rychle opotřebí, a po pár týdnech až měsících to bude stejné, jako byste cvičili na zemi. Nehledě na to, že vám ani nová karimatka nenabídne takové pohodlí, jako podložka na cvičení. Jejich název je opodstatněný, jsou vytvořeny přímo pro cvičení, takže vydrží, nekloužou, a i zatěžované místo se po chvíli vrátí do původního stavu.

Loading...

Podložka na posilování

Jakou podložku na cvičení vybrat?

Takže už máme jasno v tom, že chceme podložku. Ale jakou? Když si rozkliknete webové stránky a dáte do vyhledávání podložku na cvičení, vyskočí na vás nepřeberné množství. Asi nejméně relevantní je v tomto případě barva; zaměřme se na kvalitu, tloušťku a cenu. Na jógu vám stačí tenčí, zatímco pro intenzivní cvičení (sedlehy, sklapovačky, kliky, běhání na místě apod.) je vhodnější tlustší. Rozměry bývají nejčastěji 180 x 60 cm, ale můžete si koupit i delší.

Podložka na cvičení

Není od věci se podívat i po kamenných obchodech, které se zaměřují na sportovní příslušenství. Pokud jste se nejdříve podívali na internet a zhruba máte představu, jaká podložka by byla ideální, poohlédněte se i ve sportovním středisku, kde si ji můžete vyzkoušet.