Zkuste tuto netradiční kombinaci a připravte si unikátní pokrm, který přijde k chuti klidně každý den

Loading...

Bramborové tyčinky se sýrem mohou znít jako obyčejné jídlo, ale chutnají tak dobře, že s nimi i tak naděláte spoustu parády. To, že jejich příprava nezabere celé odpoledne, je jenom plus! Škoda, že není víc tak rychle vytvořených pochoutek!

Zpestření prostřeného stolu

Nezáleží na tom, jestli za sebou máte v kuchyni roky a ruky zkušeností, nebo jestli s vařením teprve začínáte. Tyhle bramborové tyčinky se sýrem zvládne podle našeho receptu každý. Navíc vám to nezabere delší dobu, než je půlhodina vašeho času.

Brambory jsou nenáročnou ingrediencí, takže je máte doma v podstatě pořád – takže vždy, když dostanete na tyčinky chuť, si je můžete udělat. Jsou i ideálním řešením pro nečekané návštěvy. Kterým chcete rychle něco připravit.

Můžete je podávat:

Loading...
  • Samotné (teplé i studené)
  • K polévce (místo klasického pečiva)
  • Jako pochutinu k pivu

Brambory, sýr a co dalšího?

Na přípravu tohohle jednoduchého receptu na tyčinky budete potřebovat 5 větších brambor, 100 g slaniny (pokud jste její fanoušci, klidně můžete přidat o trochu víc), 200 g tvrdého sýra (raději zvolte nějaký kvalitnější typ) a 1 polévkovou lžíci zakysané smetany. Dále budete potřebovat olej, petržel, sůl a pepř. Množství koření přizpůsobte tomu, jak jste zvyklí kořenit.  Při samotné pečení využijete mouku, strouhanku a 2 vejce.

Pokud chcete, aby byly tyčinky opravdu dokonalé a kompletní, můžete si k nim připravit i velmi jednoduchý (ale o to chutnější) česnekový dip. Budete na něj potřebovat pouze 200 g zakysané smetany a 2 stroužky česneku. Pokud máte česnek hodně rádi, můžete samozřejmě použít stroužků víc.