Účinné tipy, jak na celulitidu?

Loading...

Mít štíhlé, pevné tělo a hladkou kůži je snem asi každé ženy. Celulitida – nevzhledné hrbolky pod kůží však trápí mnoho žen a mnohdy ty i štíhlé. Jak se vzniku celulitidy bránit a jak s ní bojovat?

Co je celulitida?
Je to zbytnění podkožního vaziva a kůže většinou v partiích stehen, ať už na přední, či zadní straně. Její vznik je připisován především nedostatku fyzického pohybu, špatným stravovacím návykům, hormonálním poruchám, často spojených s užíváním antikoncepce, nebo i nedostatečnému krevnímu oběhu a okysličování buněk v tkáních.

Jak proti celulitidě bojovat?
Napovídají to výše zmíněné příčiny vzniku tohoto negativního projevu funkce našeho těla. Na prvním místě v v prevenci i boji proti celulitidě je tedy

Loading...

Úprava jídelníčku – dostatek zeleniny, ovoce, celozrnného pečiva, masa, především rybího, nebo drůbežího je téměř, dá se říci, nezbytný. Dále se doporučuje jíst slunečnicová semena, mandle, výborné jsou jahody, ananas, ovesné vločky, jáhly a rostlinné oleje. Vyhýbejte se pak tučným jídlům, bílému pečivu, cukrům a přemíře soli, kávě a alkoholu, především tvrdému, mléčné čokoládě a samozřejmě lákavým cukrovinkám.
Pohyb – možná to neradi slyšíme, ale bez pohybu to nepůjde. Ideální jsou ty druhy sportu, kde zatěžujete a posilujete stehenní a hýžďové svaly, např jízda na kole, či koloběžce, běh, posilování, tanec, ale i rychlá chůze udělá své. Posílíte svaly, ale prokrvíte i pokožku a zvýšíte její elasticitu.

Masáže – nejsou nutné drahé masáže, či lymfpdrenáže u odborníků. Vystačíte si s obyčejnou sprchou a masážním kartáčem. Ideální je střídání teplé a studené vody a masáže kartáčem, které provádíme od chodidel směrem ke stehnům. Pokožka se tak skvěle prokrví a dokáže se lépe zásobit živinami i kyslíkem. Prodávají se i speciálním masážní válečky apod, zkuste, co vám nejlépe vyhovuje.

Co dál?
Co dál nám v boji s poměrně těžko odstranitelnou celulitidou pomůže? Například bylinkové čaje, velmi účinný je čaj z přesličky. Můžeme zkusit krémy z rostlinných výtažků. A především se vyzbrojte trpělivostí a odhodláním. Nic není zadarmo, ale s vytrvalostí se dá zvítězit nejen nad celulitidou.